INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Nëse ai ju shkruan këtë mesazh, femra mos e takoni më. Kujdes!

Nëse ai ju shkruan këtë mesazh, femra mos e takoni më. Kujdes!

Publikuar më: 14:54 03-12-2018
Në ditët e sotme, komunikimi virtual po i lidh, por edhe po i ndan çiftet.
Mesa duket, sipas intv.al është një mesazh që nuk duhet ta toleroni, nëse ai jua dërgon. Pra femra, mos e humbisni këtë detaj, përpara se të jetë vonë.
 
Bëhet fjalë, sipas terapistëve të çifteve për këtë:
“Sikur puna jotë po na mban, ngele gjasme duke u lodhur”. Duhet të dini, se ulja e gjërave që ju bëni, do bëjë që edhe në të ardhmen ai mos të respektojë jetën tuaj profesionale. Sipas tij, ai është më lart se ty dhe puna e tij ka më shumë rëndësi se e juaja. Jo më, mos e ulni kokën, për hir të dashurisë, por vërtetojani atij se ju vleni dhe keni jetën dhe dinjitetin tuaj dhe kurrë mos të komentojë në lidhje me punën tuaj.
Ideja e këtij artikulli është se secili në çift duhet të tregojë respekt për tjetrin dhe ta pranojë për atë që është, edhe pse në sytë e tij nuk po bëni diçka të madhe.
 
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0033948421478271