INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Neritan Liçaj: Ju tregoj për rolin më të rëndësishëm në karrierë

Neritan Liçaj: Ju tregoj për rolin më të rëndësishëm në karrierë

Publikuar më: 16:59 30-01-2016

Neritan Liçaj ishte i ftuari i radhës në rubrikën “Man’s Life” në InLife.

Ai ndau me kamerat e IN Tv emocionet dhe peripecitë e rolit më të rëndësishëm të karrierës së tij si aktor, Braron Tuzenbah në shfaqjen "Tri Motrat". Neritani u shpreh se ishte e vështirë të kuptoje kompleksitetin dhe absurditetin e rolit, por në fund ia ka dalë mbanë më së miri. Gjithashtu gjatë intervistës ka rrëfyer për periudhën kur ka qenë emigrant në Itali dhe punën e tij si sekretar në një shkollë private. Por kjo nuk është e vetmja punë qe i është dashur të bëjë që nuk ka lidhje me profesionin e tij, ai tregon me modesi dhe krenari se ka punuar si kamarier, banakier dhe ndonjë herë dhe si hidraulik.

Mos harroni se drama “Tri Motrat” vazhdon të shfaqet në Teatrin Kombëtar.  

Article Logic
Execution time: 0.0029010772705078