INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Në ditën e lindjes së tij, Rama uron edhe ditëlindjen e SHBA-së kështu...

Në ditën e lindjes së tij, Rama uron edhe ditëlindjen e SHBA-së kështu...

Publikuar më: 08:06 04-07-2019

Sot është një ditë e veçantë për kryeministrin Edi Rama. Kreu i qeverisë feston sot 55-vjetoin e lindjes.

Ndërkohë, ditëlindja e tij përkon me atë të SHBA-ve. Në një postim të publikuar vetëm pak minuta më parë, Rama uron Shtetet e Basgkuara për ditën e Pavarësisë.

"MIRËMËNGJES

dhe në këtë ditëlindje të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, miqve e aleatëve më të mëdhenj të Shqipërisë dhe shqiptarëve, ju priftë e mbara të gjithëve", shkruan Rama, ndërsa të shumtë janë komentuesit, të cilët kanë uruar kryeministrin.

Sakaq, ditëlindjen e tij, Rama do e kalojë jashtë Shqipërisë. Mësohet se numri një i qeverisë do të marrë pjesë në Konferencën e Ballkanit Perëndimor në kuadrin e Procesit të Berlinit, që mbahet në Poloni, në datat 4-5 korrik.

ramaa.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0078260898590088
    array(1) { ["section"]=> string(75) "ne-diten-e-ditelindjes-se-tij-rama-uron-edhe-ditelindjen-e-shba-se-ke-97801" }