INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ndizet gara për Kryeprokurorin, regjistrohet si kandidate e fundit Arta Marku

Ndizet gara për Kryeprokurorin, regjistrohet si kandidate e fundit Arta Marku

Publikuar më: 10:08 29-04-2019

Ditën e fundit të afatit, Kryeprokuroria Arta Marku dorëzoi pranë Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP) kandidaturën për postin e Prokurorit të Përgjithshëm.

Ajo është e 4-ta kandidaturë që ka dorëzuar CV-në e saj pranë KLP, për postin e Kryeprokurorit të Përgjithshëm.

Kandiatët e tjerë që konkurojnë për kreun e akuzës janë Fatjona Memçaj e cila është prokurore e Apelit në Tiranë, Olsion Çela prokuror në Krimet e Rënda si dhe avokati Lulëzim Alushaj.

 

Article Logic
Execution time: 0.0032620429992676