INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Napoli mposht Juventusin, fiton Kupën e Italisë

Napoli mposht Juventusin, fiton Kupën e Italisë

Publikuar më: 22:37 17-06-2020

Napoli ka mposhtur Juventusin dhe ka fituar Kupën e Italisë. Fati i ndeshjes u vendos nga penalltitë, pasi koha e rregullt u mbyll me rrjeta të paprekura. Insigne, Politano, Maksimovic, dhe Milik u treguan të saktë nga pika e bardhë. Ndërsa për Juven gabuan Dybala dhe Danilo, ndërsa Ronaldo nuk gjuajti. Ndërkohë, 90 minutat mbaruan me rrjeta të pa prekura kur ekipet iu drejtuan penalltive. Takimi u luajt në “Olimpiko” të Romës dhe ishte pa tifozë për shkak të pandemisë.

Article Logic
Execution time: 0.0034639835357666