INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Na vjen keq femra! Kjo është arsyeja që takoni vetëm meshkujt e gabuar!

Na vjen keq femra! Kjo është arsyeja që takoni vetëm meshkujt e gabuar!

Publikuar më: 13:23 03-10-2018
Në momentin që zhgënjeheni, ju femra fajësoni të tjerët, por nuk është e drejtë.
Sipas intv.al duhet ta shikoni problemin te vetja juaj. Po, ti e ke fajin!
Ju fajësoni të tjerët dhe harroni veten  tuaj. Ju jeni në marrëdhënie dhe po bëni të njëjtën gjë në dramat e marrëdhënieve. E zmadhoni një problem, duke fajësuar tjetrin, jo veten tuaj.
Dr. Margaret Paul, një nga terapistët më të mirë të Alanis Morissette, thotë se ne i tërheqim njerëzit në jetën tonë me një nivel të ngjashëm "sendesh" që kemi. Mendoni për këtë: besimi, dashuria dhe frika janë tre emocione që ne tërheqim në jetën tonë. Nëse jeni një person i besuar, sipas intv.al do të tërhiqni njerëzit në jetën tuaj.
Nëse je një person i frikshëm, do të tërheqësh njerëz të tjerë të frikshëm. Për nivelin e hapësirës, ata po reagojnë ndaj jetës nga një hapësirë e paracaktuar. Nëse jeni të lodhur nga tërheqja e fatit të keq, është koha të kuptoni se çfarë doni vërtet.
-Pra, si mund ta kaloni këtë?
Dr. John Gray, autor i “Burrat janë nga Marsi”, gratë janë nga Venusi” dha këtë këshillë:
Jo të gjithë janë të lindur gati për një marrëdhënie të shkëlqyer. Mos lejoni të kaluarën e keqe të shfaqet dhe të shkatërrojë të ardhmen tuaj!
Burimi: Your Tango
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0032498836517334