INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos qesh, ty të kemi për ideologji, Rama 'kritika' Veliaj dhe batuta me Majkon

Mos qesh, ty të kemi për ideologji, Rama 'kritika' Veliaj dhe batuta me Majkon

Publikuar më: 12:27 26-06-2019

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me banorët e Njësisë Administrative Nr.5 në Tiranë. Gjatë bisedës me qytetarët, Rama nuk ka lënë pas dhe batutat me kandidatin e PS për Tiranën, Erion Veliaj, dhe ministrin Pandeli Majko.
Rama pyeti Veliajn nëse do ta bëjë Kopshtin Zoologjik në këtë zonë, pasi sipas tij, ua ka premtuar vetë banorëve, ndërsa Majkos i është drejtuar duke i thënë se atë e kanë për ideologji.

Pjesë nga biseda:
Rama: Do bëhet Kopsht Zoologjik apo jo?
Veliaj: Do bëhet, por s’i kemi të gjitha …
Rama: Si nuk i keni, ore ke bërë premtimin.
Veliaj: Për një muaj fillojmë. 
Rama: Ore lëri këto …Mos qesh
Veliaj: Për një muaj fillojmë punë, burrash.
Rama: E ke premtuar, ke thënë “do bëj Kopsht Zoologjik”, merr premtimin dhe shikoje.
Majko: Po u bë …
Rama: Si “po u bë”, do bëhet, ne jemi për punë, ty të kemi për ideologji.

 Situata aktuale politike nuk ka kaluar pa komentuar në kafen e mesditës.

Bisedën e nisi kryebashkiaku Veliaj, i cili komentoi “vetëvrasjen politike” të partive opozitave, ku dhe bëri ironi me LSI-së. Ironisë së tij, Rama iu përgjigj me batutë për Metën.

" LSI-ja i la pa punë edhe demokratët, edhe Metën. Po i bie këmbës që ta heqin nga puna, s’po bën gjë pa punë për ta hequr nga puna" u shpreh Rama.

Article Logic
Execution time: 0.0029299259185791