INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos lini nam! Këto 5 fakte rreth seksit duhet t’i dini PATJETËR!

Mos lini nam! Këto 5 fakte rreth seksit duhet t’i dini PATJETËR!

Publikuar më: 23:54 25-05-2018

Të gjithë mendojmë se dimë gjithçka për seksin, por kjo fushë është aq e gjerë saqë njëherë nuk mund të themi se dimë gjithçka. Ekspertët e marrëdhënieve seksuale theksojnë se çdo njeri duhet të dijë 5 të vërteta rreth seksit që deri më sot i kemi menduar gabim.

1-Virgjëria është një mit

Pothuajse çdo gjë që dimë për virgjërinë është e gabuar. Para së gjithash, ajo fokusohet vetëm në seksin e heteroseksualëve. Nëse do ta merrnim virgjërinë për mënyrën se si mësohej, teknikisht njerëzit homoseksualë janë të virgjër. Nuk ka kuptim. Të gjitha gjinitë janë seksi dhe varet nga ju si e përcaktoni, sepse është një koncept. Himeni është një membranë e hollë ku jo të gjitha femrat e kanë dhe mund të humbasë edhe nga tamponi, masturbimi dhe disa lloje të sportit. Nuk ka provë për virgjërinë tuaj ose mungesën e saj.

2-Seksi nuk është vetëm marrëdhënia seksuale

Kjo mënyrë e të menduarit ndikon në mënyrën se si ne kuptojmë dhe flasim për seksin. Kjo largon përvojat e të njëjtit seks dhe mund të mendoni aktivitete të tjera seksuale, si seksi oral, ose anal .

3-Seksi nuk është një garë

Orgazmat ofrojnë një gamë të gjerë të përfitimeve mendore dhe fizike. Kjo nuk duhet të jetë e vetmja arsye, që kemi marrëdhënie seksuale. Shijoni përvojën!

4-Masturbimi është i mrekullueshëm

Masturbimi nuk të bën të dëshpëruar. Ju nuk duhet të ndiheni fajtor për këtë. Është e shëndetshme. Në këtë mënyrë e dini se çfarë dëshironi nga një përvojë seksuale me një partner.

5-Çdo gjë ka lidhje me pëlqimin

Jemi në vitin 2018 dhe shumica e njerëzve ende nuk kanë një ide të qartë për pëlqimin, sipas iconstyle. Pëlqimi për një aktivitet nuk nënkupton pëlqimin për çdo aktivitet të ardhshëm. Seksi pa pëlqimin është abuzim ose përdhunim, prandaj është gjëja më e rëndësishme që duhet të mësojmë kur bëhet fjalë për seksin.

Article Logic
Execution time: 0.0037198066711426