INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mos e bëni këtë gabim njerëz! Ky është mesazhi  i cili ju ndan  nga partneri!

Mos e bëni këtë gabim njerëz! Ky është mesazhi i cili ju ndan nga partneri!

Publikuar më: 11:59 22-11-2017
Ky mesazh bën që gjithçka të prishet në lidhjen tuaj.
Është zhgënjyese kur keni të njëjtin argument shpesh.
Ju nuk mund të gjeni një zgjidhje. Fillon me një keqkuptim të thjeshtë dhe përfundon deri në ndarje. Sipas intv.al duhet të bëni kujdes dhe mos të dërgoni pikërisht këtë mesazh i cili kërcënon seriozisht lidhjen tuaj. Bëhet fjalë për këtë mesazh:
 
“Ti  kurrë nuk u përgjigjesh teksteve të mia. Pse nuk mund të përgjigjesh kur të pyes për diçka? Unë nuk do të të shkruaja nëse nuk do të kisha nevojë për diçka, por ti je gjithmonë i zënë. Ty nuk të intereson askush,  përveç vetes tënde”.
 
Me këtë mesazh, ju nënkuptoni se e dini mire situatën dhe personi tjetër thjesht nuk interesohet për ju.Kritika e tillë ndaj partnerit, do e bëjë atë ta mendojë edhe ndarjen nga ju. Dëgjimi i fjalës "ju" ndez konfliktin,  sepse do ndihet  i detyruar të mbroni veten. Edhe nëse nuk bëni asgjë, dëshira për t’u mbrojtur është automatike. Nëse e fajësoni personin tjetër, jeni duke e godituar. Me këtë mesazh do i jepni vetes suaj të drejtë. Gjithashtu, ju me këtë mesazh konstatoni diçka dhe personi tjetër nuk e sheh të arsyeshme as të shpjegojë situatën. Merrni kohën tuaj dhe mos u nxitoni të dërgoni këtë mesazh,  sepse pasoja është e dukshme: do ndaheni. Qetësohuni fillimisht, mendohuni më gjatë dhe mos shkoni direkt të negativiteti. Bërja e presionit në një lidhje nuk sjell asgjë të mirë, sepse duket sikur po e kontrolloni atë. 
Burimi: Your  Tango
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0029029846191406