INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Moderatorja e njohur shqiptare bën urimin më të veçantë për ditëlindjen e djalit…[FOTO]

Moderatorja e njohur shqiptare bën urimin më të veçantë për ditëlindjen e djalit…[FOTO]

Publikuar më: 16:51 20-01-2019

Stela Kotri moderatorja e njohur shqiptare u bë nënë për herë të dytë në janar të vitit 2017. Ajo solli në jetë një vogëlush, të cilit i vendosi emrin Amos. Ditën e sotme Amos feston ditëlindjen e tij të dytë dhe Stela e ka uruar nëpërmjet disa fjalëve emocionuese. Moderatorja ka vendosur Amosin në rolin e treguesit dhe zbulon me kujdes disa nga hapat e tij.

“Unë quhem Amos Muca dhe sot bëj 2 vjeç. Mami më ka thënë që edhe pse vëllai Eros ishte fëmija i parë në familjen tonë përsëri kur erdha unë në jetë lumturia ishte e një tjetër dimensioni, sepse dashuria nuk përsëritet, as zëvendësohet por lind ndryshe çdoherë me të njëjtën fuqi. Madje mami më thotë që vërtet Eros është princi i familjes ama unë jam dielli që ka shkëlqyer në çdo drejtim jetën e tyre. E kujtoj shumë mire datën 20.01.2017 sepse kur erdha në këtë botë mu deshën 24 orë të ambientohesha me botën e re aq sa doktorët më morën nga mami dhe më ndihmuan me aparatura që frymëmarrja ime te normalizohej. Por gjithçka kaloi falë doktorit që kishte qenë i përkushtuar në çdo detaj dhe ishte kujdesur që shtatzënia dhe lindja ime të shkonte sa më mirë. Deri tani mami kaq më ka treguar por e di që ky është vetëm fillimi i një jete të gjatë që kam përpara sepse misioni im tani është të jetoj deri 100 vjeç. Gëzuar ditëlindjen Amos dashuria”,- shkruan moderatorja krahas fotove me vogëlushin.

Une quhem Amos Muca dhe sot bej 2 vjec ? Mami me ka thene qe edhe pse vellai Eros ishte femija i pare ne familjen tone prap kur erdha une ne jete lumturia ishte e nje tjeter dimensioni,sepse dashuria nuk perseritet,as zevendesohet por lind ndryshe cdohere me te njejten fuqi…Madje mami me thote qe vertet Eros eshte princi i familjes ama une jam dielli qe ka shkelqyer ne cdo drejtim jeten e tyre…E kujtoj shume mire daten 20.01.2017 sepse kur erdha ne kete bote mu deshen 24 ore te ambjentohesha me boten e re aq sa doktoret e maternitetit #koçogliozheni me moren nga mami dhe me ndihmuan me aparatura qe frymemarrja ime te normalizohej…Por gjithcka kaloi fale doktorit @ilirtasha qe kishte qene i perkushtuar ne cdo detaj dhe ishte kujdesur qe shtatezania dhe lindja ime te shkonte sa me mire…Deri tani mami kaq me ka treguar por e di qe ky eshte vetem fillimi i nje jete te gjate qe kam perpara sepse misioni im tani eshte te jetoj deri 100 vjec ?? #happybirthday #amosdashuria #2yearsold

Ndjesinë e të qenurit nënë Stela e ka provuar 7 vite më parë, me ardhjen në jetë të djalit të saj, Eros.

zdfhfgjgjkf.JPG

Article Logic
Execution time: 0.0038800239562988