INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Moderatoret përplasen keq në studio, nuk i lënë gjë pa thënë njëra-tjetrës: Më çmende...

Moderatoret përplasen keq në studio, nuk i lënë gjë pa thënë njëra-tjetrës: Më çmende...

Publikuar më: 10:31 21-07-2022

Një debat me tone të ashpra është zhvilluar mes gazetareve Dalina Buzi dhe Fatma Haxhialiu, ku në temë bisede ishte nëse duhet të kalohen pushimet me vjehrrën dhe vjehrrin apo me shoqërinë.

Duket se showgirl-at kishin mendime të ndryshme për pushimet, kujdesin e fëmijëve gjatë këtyre pushimeve ç’ka ka shkaktuar edhe debatin ashpër në studion e “Goca dhe Gra”.

Fatma: Gjatë vitit ja plasin fëmijët mamasë e vjehrrës, ndërsa kur vjen koha e pushimeve…a duhet ti bëj vetëm.

Dalina: Po nuk ja rrasim gjatë gjithë vitit. Ohu o Fatma ku jeton ti.

Fatma: Po prit moj ta mbaroj fjalinë se më çmënde, po ti se ke dëgjuar argumentin.Kot fare pa lidhje, më kthehesh kot pa lidhje. Më lërë pra ta mbaroj një argument.

Dalina: Ok, vazhdo.

Fatma: Në rast se fëmijët ja lë vjehrrës je e detyruar që ti çosh me pushime. Se siç të gjenden ty ata, ashtu do u gjendesh dhe ti atyre.

Dalina: Po me kë e ke se nuk po e kuptoj?

Fatma: Po flas në përgjithsi…Nëse ti i del vetë zot kalamasë…

Dalina: Dua me pa se si e mban ti fëmijën gjatë gjithë kohës vetëm. Unë nuk e mbaj dot. Unë jam një nënë e dështuar. Unë dua e ndihmë, ti thua ja rras kalamajtë.

Fatma: Ç’a po thua se s’po të kuptoj. Ti s’po e kupton se çfarë po të them unë. Ti mund të organizosh një fundjavë për nënën e gjyshin. Ndërsa këto pushime i meriton ajo familja e vogël, të jenë ekskluzivisht me njëri-tjetrin.

Article Logic
Execution time: 0.0035378932952881