INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Modeli i ri i Audi na lë pa fjalë. Sa mund të kushtojë ky version?

Modeli i ri i Audi na lë pa fjalë. Sa mund të kushtojë ky version?

Publikuar më: 15:27 29-11-2018

Vetëm dy muaj pas debutimit të veturës së parë elektrike, E-Tron SUV, Audi ka njoftuar një EV të ri të quajtur E-Tron GT Concept. Është një sedan që merr fuqinë e saj elektrike nga e njëjta platformë drivetrain dhe bateri që do të jetë në EV e parë e Porsche, Taycan.

Koncepti u zbulua në LA Auto Show këtë javë, dhe do të dalë në shitje për dy vjet, me dërgesa që fillojnë në fillim të vitit 2021, sipas Audi. Nuk është përcaktuar akoma çmimi final i veturës.

Instagram Banner

Duke u ulur gomat 22 inç, E-Tron GT merr energji nga një paketë bateri 90kWh dhe e vendos atë në dy motorë elektrikë (një në secilën bosht). Në total, ajo krijon 434 kilovat fuqi, ose 590 kuaj fuqi. Kjo është mjaft e mirë për të shkuar nga 0 në 60 mph në rreth 3.4 sekonda.

©️insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0036799907684326