INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Meta u kërkon “tre artistëve” t’i japin fund krizës: Na shqetëson ky teatër i madh politik

Meta u kërkon “tre artistëve” t’i japin fund krizës: Na shqetëson ky teatër i madh politik

Publikuar më: 13:44 26-07-2019

Presidenti Meta nga Durrësi sulmoi të gjitha palët politike duke u bërë thirrje që të marrin masa për zgjedhjet vendore në 13 tetor dhe t'i japin fund krizës në të cilën ndodhet vendi.

"Besoj që jam shprehur qartë. Na shqetëson shumë ky teatri i madh politik, që kërcënon që Shqipërinë të thërrmojë cdo mundësi për të çelur negociatat në tetor. Prandaj u bëj thirrje që ti japin fund dhe të marrin masa për zgjedhjet vendore në 13 Tetor. Qytetarët kanë nevojë të kenë qetësi dhe zgjedhje legjitime. Nuk kemi kohë, jo vetëm për të parandaluar përshkallëzimin e kësaj situate.

Sot kemi një parlament që nuk jep llogari para askujt, një shumicë që kontrollon gjithcka, një situatë kaotike në të gjitha drejtimet, përgjegjësi e të gjitha palëve, asnjë nuk mund të shfajësohet, opozita ka pasur mundësi për për të parandaluar shumë nga këto marrëzitë e kapjes së institucioneve. Shqipëria nuk mund të ecë në dy rrugë që nuk takohen me njëra tjetrën; rruga e kapjes së institucioneve dhe delegjitimimit të të gjitha institucioneve" tha Meta.

Article Logic
Execution time: 0.0032339096069336