INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Merrni masat! Në këto zona të Tiranës nuk do ketë energji elektrike sot, ja harta dhe oraret [FOTO]

Merrni masat! Në këto zona të Tiranës nuk do ketë energji elektrike sot, ja harta dhe oraret [FOTO]

Publikuar më: 08:40 26-04-2018

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) ka njoftuar se gjatë ditës së sotme do ketë kufizime të energjisë në disa zona të Tiranës si pasojë e punimeve në rrjet. Sipas OSHEE, nga ora 10:00 të paradites deri në orën 13:00 do ketë kufizime në disa zona.

Njoftimi i OSHEE:
Sot më 26 Prill do të kryhen punime të planifikuara për vendosjen e rrjetit të ri 20kV në disa zona te Tiranës. Për pasojë jemi të detyruar të stakojmë energjinë si masë sigurie për të punuar.
Ora 10:00-13:00 do te punohet në fiderin E1 dhe zonat pa energji elektrike mbeten pjesërisht Sauku i Ri dhe Mjull Bathore. Ora 10:00-14:00 do të punohet në kabinën “A.Moisiu” dhe zonat pa energji janë: rrugët “Hysen Gjura” dhe “Kahreman Ylli”.

hart.jpg

rryg.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0037660598754883