INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Më thuaj cila shenjë HOROSKOPI je, të të them se sa është inteligjenca jote

Më thuaj cila shenjë HOROSKOPI je, të të them se sa është inteligjenca jote

Publikuar më: 15:38 07-12-2020

Inteligjent lind apo bëhesh, kjo është çështja?? Besoni çfarë të doni në Living ia kemi lënë yjeve atë punë. Para së gjithash duhet ta dini se inteligjenca ka dy forma:

Inteligjenca analitike, e cila matet me testin IQ dhe lidhet me aftësinë njohëse dhe ajo e perceptimit, që do lidhet me njohjen dhe kuptimin e botës emocionale dhe fizike ashtu siç është

Shenjat më inteligjente, sipas aspektit të parë dhe të dytë janë:

Analitike – Ujori

Perceptimi – Akrepi

Këto janë shenjat më të vështira për t’u mashtruar, por kjo nuk do të thotë që shenjat e tjera nuk janë inteligjente. Lexoni më poshtë aftësitë e të gjitha shenjave dhe na thoni sa e gjeni veten.

Shenjat e zjarrit – Demi, luani dhe shigjetari kanë inteligjencë intuitive.

Shenjat e Tokës – Demi, Virgjëresha dhe Bricjapi kanë inteligjencë praktike.

Shenjat e Ajrit – Binjakët, peshorja dhe ujori kanë një inteligjencë idealiste, analitike.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme – shenjat e ujit, gaforrja akrepi dhe peshqit kanë inteligjencë perceptuese.

Article Logic
Execution time: 0.010555982589722