INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Më në fund Play Station sjell opsionin që mezi po prisnim

Më në fund Play Station sjell opsionin që mezi po prisnim

Publikuar më: 10:00 11-10-2018

U bënē vite e vite, por Sony më në fund po i lë përdoruesit e PlayStation të ndryshojnë ID-të e tyre të PSN-së. Opsioni i shumëpritur është nisur në beta për anëtarët e PlayStation Preview dhe se shpejte me një rollout të plotë për të gjithë përdoruesit e planifikuar për 2019.

Opsioni është i thjeshtë: përfundimisht do t'ju mundësojë që të ndreqni gabimet e një të riu duke zgjedhur ID të PSN-së si "xXx_360noskopeSlayerz_xXx" në favor të emrave më normalë.

Përdoruesit të cilët vendosin të ndryshojnë ID-të e tyre do të kenë mundësi të shfaqin emrin e tyre të vjetër së bashku me të rejat e tyre, kështu që miqtë ende mund të njohin se kush janë ata.

Instagram Banner

Sipas Sony, gjatë testit të programit paraprak, përdoruesit do të jenë në gjendje të ndryshojnë ID-në e tyre të PSN-së sa herë që duan. Ndryshimi i parë është i lirë; pas kësaj, çdo swap do të kushtojë 9.99 $ (ose 4.99 $ për anëtarët e PlayStation Plus).

Sony paralajmëron se funksioni i shkëmbimit të emrit është i përputhshëm me të gjitha lojrat e PS4 që u publikuan pas 1 prillit 2018.

Article Logic
Execution time: 0.0084249973297119