INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Mbyllet Parlamenti Europian/ Emocionuese mënyra që deputeti zgjodhi për t’ju thënë lamtumirë kolegëve [VIDEO]

Publikuar më: 16:51 19-04-2019

Një ditë më parë Parlamentit Europian kishte seancën e fundit. Po një deputet slloven gjeti një mënyrë origjinale për t’i thënë lamtumirë kolegëve. Ai i ra harmonikës dhe mori duartrokitje nga kolegët e tij.
Deputeti slloven Alojz Peterle ka interpretuar me harmonikë himnin e BE-së, bazuar në kryeveprën “Ode, gëzimit” të Bethovenit.
“Ky është vendimi vendimi ynë i fundit në këtë mandat dhe unë dua t’ju falenderoj për këto 5 vjet së bashku në këtë larmi. Është përgjegjësia jonë ta mbajnë Evropën të bashkuar dhe le ta ringremë Notre Dame! Gëzuar edhe Pashkët,” tha ai.
E sapo ka thënë fjalën e fundit, ai nisur t’i bjerë harmonikës.

Article Logic
Execution time: 0.003154993057251