INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mbrojtësi argjentinas tregon se si Messi e përjashtoi nga kombëtarja pas një sherri

Mbrojtësi argjentinas tregon se si Messi e përjashtoi nga kombëtarja pas një sherri

Publikuar më: 11:01 17-07-2018

Që në startimin e Kupës së Botës tek kombëtarja e Argjentinës dolën spekulimet se Sampaoli ishte një trajnier kukull dhe se çdo vendim e merrte Mesi.

Diçka të tillë, e ka deklaruar edhe ish-mbrojtësi i Romës dhe Interit, i cili shprehet se që pas një grindjeje me Mesin, nuk u grumbullua më me ekipin kombëtar.

“Ka qenë një ndeshje Argjentinë-Kolumbi, e cila përfundoi 0-0. Ai u nervozua shumë për një top që nuk ia pasova. Shkuam të sqarohemi dhe në një moment po afrohej, aq sa mendova se do të përdorte duart, por shokët nuk lanë që sherri të agravonte. Më pas sqaruam gjithçka, por që nga ai moment unë nuk u grumbullova më në kombëtare, ndonëse luaja në Serinë A, me Romën.” – tregon Burdiso.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010026931762695
    array(1) { ["section"]=> string(89) "mbrojtesi-argjentinas-tregon-se-si-messi-e-perjashtoi-nga-kombetarja-pas-nje-sherri-65339" }