INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Mazrekaj: Zgjedh kalçeton para derbit, ndryshimet mes Partizanit dhe Tiranës

Mazrekaj: Zgjedh kalçeton para derbit, ndryshimet mes Partizanit dhe Tiranës

Publikuar më: 10:11 27-09-2018

Nesër luhet derbi i kryeqytetit dhe shumë janë të përfshirë me këto emocione që sjell një sfidë e tillë. U afrua te Partizani në verën e vitit 2013 dhe nuk do të harrohet kurrë nga tifozët e kuq. Mentor Mazrekaj, ky emër i lakuar kaq shumë në median shqiptare për shkak të karakterit të tij jashtë fushës së blertë, rikthehet të flasë për derbin e shumëpritur mes Tiranës dhe Partizanit.

Mjafton një top, dy porta dhe ai më së miri dinte ta rikthente në spektakël. Nuk kishte nevojë për spektatorë, pasi ata shkonin vetë për të mos humbur driblimet e tij apo golin në derbi nga këndorja.

Për këtë e shumë të tjera, 29-vjeçari ka dhënë një intervistë enkas për “newsport.al”. Analizon shkurtimisht Partizanin dhe Tiranën, nuk lë pas batutat, teksa thotë se zgjedh kalçeton para derbit dhe në fund ka një mesazh emocionues për tifozët e kuq, Ultras-Guerrils.

Për më shumë, lexoni intervistën në linkun e mëposhtëm:

http://newsp.al/ekskluzive-zgjedh-kalceton-para-derbit-rikthehet-mentor-mazrekaj-ndryshimet-mes-partizanit-dhe-tiranes-shenojne-asani-dhe-daja/

Article Logic
Execution time: 0.0071370601654053