INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Maturantë vëmendje! Publikohen datat e provimeve për sezonin e vjeshtës

Maturantë vëmendje! Publikohen datat e provimeve për sezonin e vjeshtës

Publikuar më: 16:11 15-08-2019

Të gjithë maturantët të cilët nuk kaluan në Provimet e Maturës shtetërore 2019, kanë mundësinë e dhënies së provimeve në sezonin e vjeshtës.

Nga fundi i muajit gusht dhe deri në 6 shtator, maturantët të këtij viti, ato të viteve të kaluara ose që vijnë nga jashtë vendit, do kenë mundësi të japin provimet.

Datat e provimeve si më poshtë:

Gjuhë e huaj 27 gusht

Gjuhë shqipe dhe Letërsi 30 gusht

Matematikë 3 shtator

Provim me zgjedhje 6 shtator

Sistemi i vlerësimit do të jetë njësoj, ku pyetjet me alternativë do të korrigjohen në mënyrë elektronike, ndërsa pyetjet me shtjellim ose esetë do të kalojnë në dy duar korrigjuesësh

Article Logic
Execution time: 0.0032150745391846