INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lidhja juaj është në krizë apo po i vjen fundi? Ja si ta kuptoni

Lidhja juaj është në krizë apo po i vjen fundi? Ja si ta kuptoni

Publikuar më: 17:29 19-09-2017

Je në një situatë shumë të vështirë në lidhjen tënde në çift por ende nuk pon arrin ta kuptosh nëse është thjesht një krizë e cila mund të kalojë apo nëse lidhjes tuaj i ka ardhur fundi dhe se është mirë ta mbyllni këtë histori një herë e më parë??

Në këtë artikull po sjellim disa nga shenjat kryesore dalluese të një lidheje në krizë dhe të asaj që i ka ardhur fundi, duke të ndihmuar të kuptosh dhe analizosh më mirë lidhjen me partnerin tënd.

Shenjat se marrëdhënia juaj është në krizë

Ju bëni seks shumë rrallë
Ju keni humbur interesin seksual për patnerin tuaj dhe seksi është bërë gjithnjë e më i rrallë. Kjo situatë është normale në rastet e krizave apo problemeve në çift.

Ju doni të rrini herë pas here larg njëri-tjetrit
Çdo çift në periudhën e zënkave dhe krizave ka nevojë të rri larg njëri-tjetrit për tu qetësuar por edhe për të reflektuar mbi lidhjen.

Ju ziheni vazhdimisht
Zënkat janë pjesë e çdo lidheje dhe fakti që ju po ziheni tregon se keni ende interes për njëri tjetrin. Duhet të frikësoheni atëherë kur nuk keni më çfarë për të thënë apo arsye për tu zënë…

Grindeni për planet e përbashkëta
E keni të vështirë të gjeni kompromis lidhur me planet e përbashkëta: ku do kaloni pushimet, tek cili restorant do shkoni këtë fundjavë apo për çdo gjë e cila lidhet me aktivitetin tuaj të përbashkët. Edhe kjo situatë është normale në kohën e krizës pasi ju bëheni më egoistë, i mbai inat njëri-tjetrit dhe është vështirë të gjeni kompromise.

Shenjat se marrëdhënies tuaj i ak ardhur fundi

Ndryshe nga pikat e mëspiërme, të cilat tregojnë se një lidhje është në krizë dhe një situatë e tillë është e kapërcyeshme me mundim dhe përkushtim nga ju të dy, ka raste kur thjesht lidhjes tuaj i ka ardhur fundi dhe pothuajse asgjë nuk ju lidh më bashkë. Ja shenjat dalluese:

Ju nuk bëni më seks bashkë prej kohësh
Keni humbur totalisht dëshirën seksuale për partnerin tuaj dhe nuk mbani mend se kur ka qënë hera e fundit që keni bërë seks bashkë…

Juve nuk ju merr malli për njëri-tjetrin
Ti mezi pret momentin kur ai largohet me ndonjë udhëtim pune që të jesh totalisht vetëm dhe nuk ndjen aspak mall për të kur ai është larg…

Ju ziheni gjithnjë në të njëjtën mënyrë
Edhe zënkat tuaja janë bërë mekanike, ju i thoni thuajse gjithnjë njëri-tjetrit të njëjtat fjalë dhe bëni të njëjtat veprime, duke mos u munduar të përmirësoni marrëdhënien tuaj apo të lëndoni më pak partnerin tuaj.

Ju nuk bëni më plane të përbashkëta
Ka ardhur koha kur ju nuk keni më plane të përbashkëta, nuk keni më dëshirë të kaloni pushimet apo të dilni bashkë, apo aq më tepër të mendoni për fëmijë apo blerjen e një shtëpie, që fatke qësisht tregojnë se ju nuk e shihni më të ardhmen tuaj bashkë…

Ku e shikon më shumë lidhjen tënde më partnerin: në rastin e parë apo në rastin e dytë?? Nëse je ende në fazën e krizës, atëherë më dëshirën e të dyve mund t’ia dilni mbanë dhe ta rimëkmëbni marrëdhënien tuaj, por nëse lidhja juaj ka arritur në fund, atëherë fatkeqësisht, nuk ka më çfarë të përmirësosh….

Article Logic
Execution time: 0.0038440227508545