INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Letrat për Bashën/ Vasili ‘këshillon’ Ramën

Letrat për Bashën/ Vasili ‘këshillon’ Ramën

Publikuar më: 10:16 24-05-2019

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar pas letrës së tretë publike që kryeministri Edi Rama i ka dërguar Bashës.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Vasili ironizon kryeministrin, duke theksuar se së paku, Rama duhet të shkruajë tre letra në ditë.

Postimi i Vasilit

Edi Rames s’ka kush ti shkruaje!!

Edi Rama i shkruan perdite nga nje leter vetes.
Gjynah vertet, qe shkruan kaq pak.

Nje leter ne dite s”eshte asgje.
Se paku tre letra ne dite duhet te shkruaje, se pergjithasisht keshtu merren edhe ilaçet ne mengjez ne dreke dhe ne darke.

Por tharja e rrenjeve te mendimit ka bere qe edhe korteksi i trurit ti thahet, ndaj per nje tru te thare e te atrofizuar edhe nje leter ne dite nuk eshte pak bile eshte shume…

Ndonje truthare me keq se ai vete i ka thene me shume dashuri “shkruaji nga nje leter perdite shefo”.

Dhe Edi e ben, se ju kam thene kaq here qe ai ben cfare i thone se vete nuk mendon.

Dhe ata vazhdojne ta tallin….e tallin keq….e tallin rende.

Asnje nuk i pergjigjet, asnje nuk harxhon asnje sekonde kohe me të, asnje nuk i hedh veshtrimin,e konsiderojne “te vdekurin, qe ecën”!!

Article Logic
Execution time: 0.0041730403900146