INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lëkundjet nuk i ndahen jugut të vendit[FOTO]

Lëkundjet nuk i ndahen jugut të vendit[FOTO]

Publikuar më: 11:36 12-11-2018

Dy tërmete të fuqishëm kanë rënë gjatë natës dhe mëngjesit në detin Jon. Sipas Shërbimi Europian i Gjeodezisë, tërmetet kanë qenë të shkallës së lartë.

I pari ka qenë 4.7 ballësh i shkallës Rihter, ndërsa i dyti 4.5. Të dy tërmetet kanë rënë thuajse në të njëjtën zonë, pranë ishullit Zakynthos.
Lëkundjet janë ndjerë edhe në jug të Shqipërisë.
Deri më tani nuk njoftohet për dëme, por paniku mes banorëve ka qenë i lartë.

 

termet.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0035390853881836