INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Lajmi mirë që të gjithë po prisnim nga Harley Davidson

Lajmi mirë që të gjithë po prisnim nga Harley Davidson

Publikuar më: 19:45 11-01-2019
Harley-Davidson hodhi disa detaje të rëndësishme në lidhje me motorin elektrik të ardhshëm (dhe të parashikuar), LiveWire. Prodhuesi i motoçikletave njoftoi se do të fillojë të merret paraprakisht me veturën e parë me dy rrota. Por kjo nuk do të vijë e lirë: çmimi i listës LiveWire fillon me $ 29,799. Kjo është dukshëm më shumë se motoçikletat e tjera elektrike në treg sot. Zero, i cili është quajtur "Tesla of Motorcycles", shet modelin e tij Zero S duke filluar nga 10,995 dollarë dhe Zero SR me rreze më të gjatë për 16,495 dollarë.
Instagram Banner
Harley gjithashtu lëshoi ​​disa spekulime për LiveWire. Biçikleta do të arrijë nga 0 në 60 mph në më pak se 3.5 sekonda, dhe për shkak se është elektrike, nuk kërkon asnjë zhvendosje të shpejtësisë, duke e bërë atë shumë më të thjeshtë. Harley thotë se do të jetë në gjendje të udhëtojë 110 milje ne qytet, në një ngarkesë të vetme, por nuk thotë se si kjo përkthehet në autostradë. LiveWire vjen i pajisur me një sistem telematik të quajtur H-D Connect, i cili ushqen të dhëna për levizjet e biçikletave, duke përfshirë ngarkimin e baterisë. Kompania e motocikletave pretendon se LiveWire do të jetë motori i parë elektrik i lidhur me rrjetin në masë të tregut.
Article Logic
Execution time: 0.0039060115814209