INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
L’Oreal na prezanton me sensorin e ri për kujdesin e lëkurës. Ja si përdoret

L’Oreal na prezanton me sensorin e ri për kujdesin e lëkurës. Ja si përdoret

Publikuar më: 19:42 08-01-2019
Vitin e kaluar, L'Oreal solli një sensor  të vogël UV në CES. Ideja ishte se duhej t'ju ndihmonte të monitoronit ekspozimin tuaj ndaj  rrezeve UV dhe të sherbente si një monitorues për një regjim për kujdesin e lëkurës bazuar në faktorët e mjedisit. Ndërsa këtë vit L'Oreal është prezantuar me një sensor që mund të matë nivelin e pH të lëkurës suaj. Sensori i pH është më i vogël se gishti juaj dhe mjaft fleksibël, lloj i ngjashëm me një ndihmë leokoplast të vogël. Sensori punon duke kapur gjurmë të djersës nga poret tuaja duke përdorur "teknologjinë mikrofluidike". Ju vendosni sensorin në krahun tuaj të brendshëm dhe lini atë për 5-15 minuta Dhe nëpërmjet ndryshimit të ngjyrave do ta shikoni nëse është gati. Më pas nëpërmjet apliakcionit Skin My Track, Track lexon nivelet e pH të lëkurës dhe analizon ritmin e djersitjes së lëkurës për të kuptuar shëndetin e lëkurës suaj.
Instagram Banner
  Ashtu si sensori i vitit të kaluar, është zhvilluar me markën L'Oreal të La Roche dhe hulumtuesit nga Universiteti Northwestern. Sensori i L'Orealit mund të jetë një game changer për këdo që ka kushte të vështira për të trajtuar lëkurën. Zëvendëspresident i Teknologjisë L'Oréal, tha se para se pajisja të jetë në dispozicion të konsumatorëve, do të kalojë nëpër muajt e testimit për të ndërtuar një bazë të dhënash akoma më të saktë.    Çmimi gjithashtu nuk është vendosur akoma. Dhe pritet të lançohet në fund të vitit 2019. ©️insmart.al
Article Logic
Execution time: 0.0034117698669434