INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ky klip kundër terrorizmit është bërë viral dhe ka një mesazh të bukur [VIDEO]

Ky klip kundër terrorizmit është bërë viral dhe ka një mesazh të bukur [VIDEO]

Publikuar më: 11:46 30-05-2017

Hussain al-Jassmi eshte nje nder kengetaret me te njohur te Emirateve te Bashkuara Arabe.

Videoklipi i tij i fundit ka regjistruar me miliona shikime ne YouTube dhe Facebook.
Klipi, qe eshte bere viral gjate muajit te Ramazanit pershkruan nje sulmues vetevrases i cili perballet nga besimtaret.

Klipi permban imazhe nga shperthimet me vdekjeprurese ne Lindjen e Mesme, te grupit Al-Kaida dhe te te ashtequajturit grupi i Shtetit Islamik. Te mbijetuarit dhe familjet e viktimave gjithashtu shfaqen ne video.
"Adhuroni Perendine tuaj me dashuri, jo me terror" eshte mesazhi kryesor i videoklipit tre-minutesh. Klipi eshte ngarkuar ne internet te premten nga gjigandi telekomunikues i Kuvajtit “Zain,” i cili vepron ne te gjithe Lindjen e Mesme.

"Per te gjitha do t'i tregoj Perendise ", thote zeri i nje femiu ne fillim te videos derisa nje person tjeter shihet duke bere nje bombe. Mesazhet ne videoklip jane shume emocionuese "I keni mbushur varrezat me femije kurse bankat e shkolles i keni zbrazur..."

 

Article Logic
Execution time: 0.0082290172576904