INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kureshtarë për motin? Mësoni nëse do kemi diell apo shi...

Kureshtarë për motin? Mësoni nëse do kemi diell apo shi...

Publikuar më: 11:44 26-09-2019

Sinoptikanët njoftojnë se Gadishulli i Ballkanit është përfshirë nga kalim i një sistemi frontal, i cili do të jetë prezent dhe territorin e Shqipërisë. Pra moti këto dy ditë do të jetë i paqëndrueshëm. 

E enjte 26 shtator 2019
Moti do të jetë më vranësira mesatare deri të dendura dhe rreshje shiu me intesitet mesatar të pasaura me erë të foprtë dhe stuhi në mesditë. Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale 8 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 4-5 me lartësi vale 0,5–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie në vlerat maksimale.

Temperaturat min dhe max:

-Zonat malore 14/21°C

-Zonat e ulëta 18/27°C

-Zonat bregdetare 18/25°C

E premte 27 shtator 2019
Moti do të jetë më kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare në Juglindje. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rënie në mëngjes dhe rritje në mesditë.

Temperaturat min dhe max:

-Zonat malore 12/24°C

-Zonat e ulëta 15/28°C

-Zonat bregdetare 16/27°C

Article Logic
Execution time: 0.0033910274505615