INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kryeministrja serbe Brnabiç: “Çdo dialog është i shkëlqyeshëm”

Kryeministrja serbe Brnabiç: “Çdo dialog është i shkëlqyeshëm”

Publikuar më: 14:38 01-09-2017

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiç,ka shprehur bindjen se "çdo dialog është i shkëlqyeshëm" dhe se Serbia, në takim me Kosovën në Bruksel, ka hyrë me vizione dhe siguri të reja. Në këtë kontekst, ajo tha se nisma e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, për të nisur dialogun e brendshëm për Kosovën është veprim i guximshëm dhe i përgjegjshëm. "Mendoj se kjo nismë është përshëndetur në Bruksel", tha Brnabiq për Radio-Televizionin e Serbisë, transmeton Shërbimi i Ballkanit i Radios Evropa e Lirë. Brnabiç përsëriti se qëndrueshmëria rajonale është një nga prioritetet e Qeverisë së Serbisë, sepse pa të "nuk ka prosperitet afatgjatë". Pas takimit të enjten në Bruksel me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi, presidenti i Serbisë, Vuçiç, tha se janë hapur bisedimet për marrëdhëniet afatgjata të serbëve dhe shqiptarëve në Kosovë.

Article Logic
Execution time: 0.0033500194549561