INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Krimineli i luftës sfidon autoritetet: Do rikthehem në Kosovë…

Krimineli i luftës sfidon autoritetet: Do rikthehem në Kosovë…

Publikuar më: 13:25 02-06-2019

Krimineli i luftës së Kosovës, Vojislav Shesheli është një nga politikanët serbë që bëjnë pjesë në listën e personave ‘non-grata’. Që prej vitti 2002 Kosova i ka ndaluar hyrjen në vend Sheshel.

Mirëpo, së fundmi ai ka deklaruar për mediat serbe se do t’i sfidojë të gjithë dhe së shpejti do shkelë në tokën ku kreu krimet më të rënda ndaj njerëzimit.

“Që atëherë unë nuk shkova në Kosovë, por unë u them autoriteteve në Prishtinë unë do të shkoj atje një herë”, tha radikalisti serb.

Politikanët serb që bëjnë pjesë në listën e personave ‘non-grata’ janë kryeministrja Ana Brnabiç, ministri i Punëve të Brendshme, Aleksandër Vulin, Nebojsha Stefanoviç dhe Vojislav Sheshel.

Article Logic
Execution time: 0.0031299591064453