INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kombi lundrues nis të shesë kartmonedhën e tij, çfarë do të blinit [VIDEO]

Kombi lundrues nis të shesë kartmonedhën e tij, çfarë do të blinit [VIDEO]

Publikuar më: 16:01 10-07-2018

Kombi i parë i pavarur i cili është projektuar të lundrojë ka nisur të shesë kartmonedhën Vayron të cilat do t’u nevojiten të gjithë atyre që duan të blejnë një pronë.

Kombi lundrues do të nis udhëtimin nga Oqeani Paqësor në vitin 2022.Shteti lundrues me rreth 300 shtëpi i pajisur dhe me hotele restorante , zyra jo vetëm u ndërtua në ishullin Tahiti.

Plani për një komb të tillë i cili përfundon në 2022 do të kushtojë rreth 50 milionë dollar.

Vayron pritet të kërkohet për të blerë pjesë të caktuara nga rezidenca, shërbime por edhe produkte.

Strukturat e ishullit do të kenë “çatitë e gjelbërta” të mbuluara me gjelbërim dhe ndërtimi do të përdorë bambun lokal, fijet e kokosit, dru dhe metalet e ricikluara dhe plastike.

Kombi i pavarur do të lundrojë në ujërat ndërkombëtare dhe një nga ligjet që e udhëheq është 'të clirosh njerëzim nga politika'.

Nathalie Mezza-Garcia, një shkencëtar politik dhe studiues për projektin thotë se banorët e ishullit do të jenë të lirinë nga “ndikimet e luhatshme gjeopolitike dhe çështjet tregtare” dhe pohoi se kombi mund një ditë të strehojë refugjatë të zhvendosur nga ndryshimet klimatike.

Article Logic
Execution time: 0.0034360885620117