INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kohë për plazh? Moti për sot, zbuloni çfarë parashikojnë sinoptikanët

Kohë për plazh? Moti për sot, zbuloni çfarë parashikojnë sinoptikanët

Publikuar më: 08:14 10-09-2019

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët dhe me temperatura në rritje. Alternime vranësirash do të ketë në zonat malore, ku nuk përjashtohet mundësia e reshjeve të lehta të shiut.

Sipas Meteoalb, temperaturat minimale do variojnë: në zonat malore nga 12ºC deri në 25ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 30 ºC dhe në zonat bregdetare nga 22ºC në 33ºC.

Dita e mërkurë dhe e enjtje do të mbizotërohen nga moti i kthjellët, ndërsa dita e premte sjell një rënie të temperaturave dhe shtim të vranësirave.

Article Logic
Execution time: 0.03538703918457