INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Koalicion më ''i fortë'' opozitar, Mediu i pari që firmos marrëveshjen me Bashën

Koalicion më ''i fortë'' opozitar, Mediu i pari që firmos marrëveshjen me Bashën

Publikuar më: 09:33 23-04-2019

Ashtu siç lajmëroi një ditë më parë kreu i Partisë Demoktarike, Basha ka nisiur këtë mëngjes të nënshkruajë me aleatët marrëveshjen për formimin e kaolicionit opozitar.

I pari që firmosi ishte Fatmir Mediu kryetari i Partisë Republikane. Gjatë fjalës së tij, Mediu u shpreh se ata nuk do të futen në zgjedhje.
"Ne si opozitë kemi sot një raport të ri politik dhe elektoral. Për të mos lejuar zgjedhje farsë dhe të manipuluara për të mos lejuar shkatërrimin e institucioneve. Zgjedhje do të këtë vetëm në kushte kur shqiptarët mund të votojnë të lirë", tha ai.
Ndërkohë, ditën e sotme, pjesë e koalicionit, të cilat do të firmosin marrëveshjen, pritet të jenë: LSI, LZHK, PBDNJ, PAA, PDK, PDIU.

Article Logic
Execution time: 0.0034580230712891