INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo pajisje do ju ndihmojë të flini gjumë 40% më shpejt. Ja si funksionon

Kjo pajisje do ju ndihmojë të flini gjumë 40% më shpejt. Ja si funksionon

Publikuar më: 14:06 09-01-2019

Të bësh një gjumë të rehatshëm është një dëshirë universale për të gjithë . Në Consumer Electronics Shoë, UrgoNight tregoi zgjidhjen e saj për të stërvitur trurin tuaj për të fjetur më mirë.

Është dizajnuar që të mësojë trurin tuaj të fle më mirë duke përdorur matjet e elektro encefalogramit (EEG) .

UrgoNight ju kërkon të mbani pajisjen për 20 minuta në ditë, tri herë në javë për tre muaj. Ai përdor reagime pozitive për të treguar se çfarë procesesh të trurit dhe aktivitetet mendore funksionojnë më së miri për të prodhuar valët e trurit qe janë lidhura dhe ndikojnë tek gjumi.

Ideja është ta përdorësh atë gjatë ditës, ndoshta pas punës, para se të shkosh në gjumë.Pra ,nuk është menduar të perdoren gjatë gjumit.

Instagram Banner

UrgoNight pretendon se mund t'ju ndihmojë të bini në gjumë 40 përqind më shpejtë dhe të zvogëloni

mundësitë sa shpesh zgjoheni në mes të natës dhe sipas testeve e ul atë në 53 përqind.

UrgoNight do të dalë më vonë këtë vit me një çmim prej $ 600. Do të jetë në dispozicion për pre-order duke filluar në këtë pranverë. UrgoNight është   nderura ne CES 2019 me çmimin

Innovation Award në kategorinë Wearable technology 

Article Logic
Execution time: 0.0035009384155273