INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo maskë natyrale është ajo që ju duhet për t’i mbrojtur flokët nga dielli këtë sezon!

Kjo maskë natyrale është ajo që ju duhet për t’i mbrojtur flokët nga dielli këtë sezon!

Publikuar më: 19:33 14-07-2019

Gjatë verës, dielli është armiku më i madh i flokëve të femrës. Për këtë arsye jemi përpjekur që të gjejmë maskën më të mirë natyrale për maskën e flokëve.

Nevojiten:
– 1 e verdhë e vezës,
– 2 lugë vaj ulliri
– 1 lugë lëng limoni.


Përgatitja

Të gjithë përbërësit përzieni me mikser.
Nëse dëshironi që maska të bëhet më e lëngshme në mënyrë që ta keni më të lehtë për ta për hapur në flokë, shtoni vetëm një lugë ujë. Vendoseni maskën në flokë të thatë (nuk është patjetër flokët të jenë të pastër), lëreni të veprojë gjysmë ore dhe shpëlajini. Pas kësaj maske, tlani flokët normalisht me shampon.

Article Logic
Execution time: 0.0032179355621338