INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo ikonë në WhatsApp po i bën të gjithë konfuzë, po juve? [FOTO]

Kjo ikonë në WhatsApp po i bën të gjithë konfuzë, po juve? [FOTO]

Publikuar më: 23:47 26-02-2018

WhatsApp është një nga aplikacionet më të përdorura nga të gjithë. Dita ditës po ndryshon dhe këtë rradhë në ikonat që përdor. Ato shërbejnë për të ndihmuar njerëzit në bisedat e përditshme që bëjnë.

Kompania ka njoftuar se do të vendosë ikona të reja në mënyrë që njerëzit të mund të shoqërojnë bisedat e tyre me këto simbole shumë të habitshme në mënyrë që tekstet e tyre mos të tregojnë mërziti.

Në seksionin e ndërtesave të emojis në WhatsApp ne mund të shohim një ndërtesë me një “T” të çuditshme si logon kryesore.
Kjo markë e çuditshme në ndërtesë nuk është gjë tjetër, veçse simboli postar i Japonisë.

POST.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0032539367675781