INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kjo është mënyra më e re si po jetojnë çiftet në ditët e sotme. Vendimi i femrave do t’ju habisë!

Kjo është mënyra më e re si po jetojnë çiftet në ditët e sotme. Vendimi i femrave do t’ju habisë!

Publikuar më: 13:22 15-11-2017
Në kohët e sotme, po dalin gjëra shumë të reja për mënyrën si po zgjedhin çiftet të jetojnë.
Më e fundit është të jesh çift pa qenë nevoja të jetojnë së bashku, ose “living apart together”. Sipas një studimi amerikan 3 në 20 çifte midis moshës 19 dhe 59 vjeç zgjedhin një lidhje të tillë. 
Më interesantja është se  po shtohen dita-ditës dhe burrat në preferojnë të martohen, ndërsa gratë, sidomos  të lidhura me karrierën janë më të prirura të kenëmarrëdhënien në distance.
Në rastet kur çifti jeton larg, kjo është mëse e arsyeshme, por po flasim edhe kur jetojnë në të njëjtin qytet. Kaq shumë po mërziten njerëzit nga përgjegjësia?! Gjithashtu ky fenomen po përhapet edhe në vendet europiane.
 
Article Logic
Execution time: 0.0019409656524658