INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Këto ushqime nuk duhen ngrënë kurrë bashkë! Kombinimi mund të jetë fatal

Këto ushqime nuk duhen ngrënë kurrë bashkë! Kombinimi mund të jetë fatal

Publikuar më: 14:00 24-01-2019

Karrota dhe portokalli

Shumë personave u pëlqen ti përziejnë karrotat me portokallin shpesh nëpër lëngje, gjithsesi është e mira që të konsumohen të ndara në pjesë të ndryshme të ditës. Kjo sepse sipas mjekëve nëse përdoren bashkë,mund të shkaktojnë probleme në veshka.

Qumësht dhe ananas

Shpesh në frulator vendosim ananas dhe qumësht, kjo është shumë e gabuar,pasi një element që ndodhet në ananas, bëhet aktiv në momentin kur fruti bashkohet me qumshtin duke shkaktuar dhimbje të forta koke,infeksione dhe diarre. Për femijët nën tre vjeç kjo përzierje mund të jetë fatale.

Qumësht me portokall

Nëse ju pëlqen që të pini qumësh dhe lëng portokalli, do të bëni mirë që të ndani konsumin e tyre me disa orë diferencë. Kjo pasi përzierja e të dyjave mund të shkaktojë probleme me metabolizmin si dhe probleme me tretjen.

Article Logic
Execution time: 0.0079209804534912