INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Këto janë 7 trendet e bukurisë që ndjekin blogeret e njohura [FOTO]

Këto janë 7 trendet e bukurisë që ndjekin blogeret e njohura [FOTO]

Publikuar më: 11:46 17-07-2019

Industria e bukurisë po kalon disa ndryshime. Ka disa lajme të mira: moda po bëhet më e thjeshtë dhe më natyrale. Ne nuk kemi nevojë të kemi vetulla të përsosura, ose qerpikë falso, ose manikyrin e thatë të thonjve nën dritën UV. Por bota e modës ende ka shumë gjëra për të na befasuar.

Ne në Bright Side po ndjekim trendet dhe ne jemi të gatshëm t'ju tregojmë për gjetjet më elegante.

Nuk ka forma perfekte për vetullat

nikki.JPG

Këtë vit, vetullat natyrale janë në trend (në aspektin e ngjyrës, gjatësisë dhe formës). Por ato duhet të jenë të personalizuara dhe të pastra. Ju mund të përdorni xhel të veçantë posaçërisht për vetullat dhe provoni ti stiloni ato në mënyr afatgjatë që të rregulloni flokët në stilin që ju pëlqen.

Ngjyra vjollcë e flokëve

14009560-7B184754-89C5-4FDE-844F-675B961259A6-1562584339-728-fb2c2db673-1563211603.jpg

E pazakontë, e ndritshme, e ngjashme me kukullat, ekstravagante, të gjitha këto mbiemra përshkruajnë flokë të purpurta. Kohët e fundit, kjo ngjyrë e flokëve është e papritur për shumë njerëz, por për momentin, kjo është padyshim një hit, madje edhe ndër stilet e flokëve më të famshme. Avantazhi i madh i kësaj ngjyre flokësh është se të gjitha hijet e purpurta duken të shkëlqyera, pavarësisht nga gjatësia ose forma e flokëve.

Konturimi

14009710-10476960-9c14f96f468ab2465c9ce9a6b26d419983b7429e-1500-1-1563178180-728-3ff908ecaa-1563211603.jpg

Artistët e grimit kanë punuar për diçka të quajtur mbulim, një teknikë e konturimit me skuqje. Është mjaft e lehtë për të mësuar të bëni: keni nevojë për hije të skuqur (ose të ftohtë dhe të ngrohtë, ose të lehtë dhe të errët). Ju përdorni një ngjyrë në pjesën e poshtme, si bazë, në zverdhje dhe në pjesën e dytë në krye duke përdorur një furçë me gëzof. Tranzicioni do të jetë shumë delikat dhe fare i dukshëm.

Balluke të shkurtra

14009760-6891661-c45565a2e17b4edb8f24bb3ed6b48b53175452bb-1500-1-1562662600-728-13e65b4aa7-1563211603.jpg

Të shkurtra dhe dramatike, retro, Audrey-Hepburn janë mjaft të larta në listën e tendencave moderne të modës. Këto shaka nuk kërkojnë ndonjë aftësi të veçantë për styling, ata duken mirë për një kohë të gjatë dhe lejojnë një grua të duket disa vite më e re, ka një arsye pse këto balluke quhen "balluke fëmijësh." Ato mund të jenë të drejta dhe pothuajse të përsosur ose më shumë në anën e çrregullt.

Flokë të arta

fdgf.JPG

Tani, flokët e argjendit janë diçka që duhet ti theksoni dhe të mos i fshihni. Në fillim, ngjyra e hirit ishte popullore, e ndjekur nga një bionde metalike dhe akulli, por dhe tani argjendi është një ngjyrë shumë e përdorur. Pra, nëse keni flokë natyrale të errëta, është shumë e vështirë të lehtësoni atë për të arritur këtë ngjyrë gri të ftohtë, por nëse keni tashmë flokë të argjendtë natyral, gjithçka që ju nevojitet është një ton për ta nxjerrë në pah atë. Për të mbështetur këtë prirje të re të modës, dizajni i famshëm Jean-Paul Gaultier nisi të rejat me hashtag #grannyhair.

Ndërhyrjet plastike të ngushtimit të belit

14009860-6949661-88c2d3545ac519cf9cecb2db7b8e00e824ff5f70-1500-1-1562665041-728-05a653006a-1563211603.jpg

Një tjetër prirje e re është që të merrni një ngushtim të barkut si modelet. Siç rezulton, ka një formë të përsosur të pjesës së barkut një ovale vertikale. Në kirurgjinë plastike, ekziston një procedurë e veçantë e quajtur "umbilicoplasty" (duke ndryshuar formën e pjesës së barkut) dhe po bëhet gjithnjë e më shumë popullore.

Kozmetikë e lagur

4566.JPG

Tekstet me ngjyra bëhen gjithnjë e më pak popullore çdo ditë. Në këtë moment, të cilat janë të ashtuquajtura "grimca të lagështa" janë në trend. Lëkura, sytë dhe buzët duken të lagura. Pra, merrni një highlighter, shkëlqyes, dhe produktet e bukura të hijes së syve që kanë një pamje të lagësht, pasi ti aplikoni këto produkte, fytyra juaj do të shkëlqejë.

 

Article Logic
Execution time: 0.0021219253540039