INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kështu do të jetë fundi i jetës tuaj, sipas shenjës së HOROSKOPIT

Kështu do të jetë fundi i jetës tuaj, sipas shenjës së HOROSKOPIT

Publikuar më: 23:03 15-04-2018

Askush nuk mendon sa duhet për fundin. Edhe kur e kujtojmë, e largojmë mendjen menjëherë, duke menduar për gjëra më të ndritura, siç është jeta. Edhe pse pjesë e pandashme e ciklit jetësor mbi tokë, shumica nuk e përballojnë dot idenë e vdekjes.
Me shpresën e jetës së përtejshme, nuk janë të paktë ata që e shuajnë frikën, mbërthyer pas një ideali të tillë. Ka dhe plot të tjerë që besojnë se gjithçka mbyllet me përfundimin e ‘kohës mbi tokë’. Duke qenë se gjithçka duket tejet e errët në këtë këndvështrim, shpesh shërbejnë edhe për t’i parë gjërat nga një këndvështrim ndryshe, shkruan bordo.al. Si për shembull, si do të vdisni sipas shenjës tuaj të zodiakut?
Kuptohet, lista e mëposhtme nuk do të thotë asgjë, por shikojeni kështu: bazuar në ditën e lindjes, ju nuk do të dëshironit që jeta juaj të përfundonte në këtë mënyrë. A nuk jeni dakord?

DASHI – në një shtëpi të përfshirë nga zjarri.
DEMI – përplasje me avion.
BINJAKËT – groposje për së gjalli.
GAFORRJA – të vritesh nga dikush që e do.
LUANI – karrigia elektrike.
VIRGJËRESHA – sulm nga kafshët.
PESHORJA – i zënë në kurth.
AKREPI – vetëvrasje.
SHIGJETARI – mbidozë.
BRICJAPI – mbytje.
UJORI – në gjumë.
PESHQIT – brenda një spitali.

Article Logic
Execution time: 0.0031769275665283