INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Keni besuar në disa mite, që ju kanë dëmtuar në marrëdhëniet seksuale! Ky shkrimi i rrëzon të gjitha...

Keni besuar në disa mite, që ju kanë dëmtuar në marrëdhëniet seksuale! Ky shkrimi i rrëzon të gjitha...

Publikuar më: 16:20 30-05-2019

Kur je në një marrëdhënie do që edhe raporti seksual të shkojë mirë. Po disa “re mbi kokë” nuk na lënë të qetë. Ekspertja e seksit, Alix Fox ka ndalur në disa këshilla. Ajo thotë që të mbani larg 6 mite që deri më sot i keni besuar.

Ja cilat janë:


1. Më shumë seks në pranverë?
Numri më i madh i lindjeve është në gusht-shtator, që do të thotë se janë ngjizur në nëntor-dhjetor. Në dimër duket se shkon më shumë.

2. Midhjet janë afrodiziakë
Është një mit që besohej që nga koha e romakëve. Por ushqimet afrodiaziake që të bëjnë menjëherë aktiv

3. Burrat mendojnë rreth seksit çdo 7 sekonda
Sipas disa studimeve, mendohet se burrat mendojnë për seksin rreth 19 herë në ditë, ndërkohë që 10 është shifra për femrat

4. Femrat nuk u pëlqejnë filmat porno
Nuk është e vërtetë! Shumë femra i shohin deri sa skuqen në fytyrë.

5. Femrat e arrijnë kulmin e jetës seksuale 28 vjeçe, meshkuj 18
Hormonet mashkullore e arrijnë kulmin e pjekjes rreth moshës 18 vjeçare, ndërsa për femrat kjo ndodh tek të 25-tat.

6. Meshkujt e kanë të vështirë të jenë mongam
Shkenca moderne sugjeron se e vërteta është më komplekse dhe të dyja sekset intrigohen nga ideja e një partneri tjetër.

Article Logic
Execution time: 0.0034110546112061