INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
KafeIN/ Shefja e vëzhguesve vendorë ngre alarmin: Ende asgjë gati për zgjedhjet [VIDEO]

KafeIN/ Shefja e vëzhguesve vendorë ngre alarmin: Ende asgjë gati për zgjedhjet [VIDEO]

Publikuar më: 16:42 29-10-2018

Gerta Meta nga Koalicioni i Vëzhguesve Vendorë ishte sot në KafeIN, me Flavio Qarri. Ajo ndau eksperiencën e saj në mbulimin e zgjedhjeve përgjatë viteve dhe gjëndjen aktuale në pritje të atyre të 2019, në kulmin e debatit për Reformën Zgjedhore.

Zonja Meta foli për raportin e zgjedhjeve të fundit dhe sa larg jemi nga dita e një palë zgjedhjeve të pakontestueshme.
Sa i takon votës së emigrantëve ,Vëzhguesit vendorë gjykojnë që po bëhet thjesht retorikë politike e sërish do jetë e pamundur. Duket se i njëjti fat i pret dhe votimin apo numërimin elektronik të votave.

Për më tepër intervistën e plotë mund ta ndiqni në linkun e mëposhtëm:

Article Logic
Execution time: 0.0031998157501221