INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
KafeIn/Ngjarja e rëndë e Kavajës, Oriola Pampuri: Heshtja e institucioneve, kriminale [VIDEO]

KafeIn/Ngjarja e rëndë e Kavajës, Oriola Pampuri: Heshtja e institucioneve, kriminale [VIDEO]

Publikuar më: 14:13 05-02-2019

Deputetja e PD Oriola Pampuri, e ftuar në studion e KafeIn, ka deklaruar se heshtja e institucioneve për ngjarja e Kavajës, ku një 13-vjeccare u përdhunua nga disa adoleshentë, është kriminale.
Gjatë intervistës me moderatorin Flavio Qarri, deputetja tha se hallkat e zinxhirit të institucioneve përgjegjëse për rastin e rëndë, treguan mungesë të eficencës së tyre.
Si psikologe në profesion, zonja Pampuri ka fajësuar vecanërisht shkollën për mosreagim për ngjarjen.
“Ndonëse ka mungesë psikologësh në shkolla, detyrë e mësuesit është të vëzhgojë nga afër nxënësin, të njohë problemet e tij, ndaj unë jam për masa ndëshkuese dhe për mësuesit”, tha deputetja demokrate.
Ndiqni intervistën në videon më poshtë

Article Logic
Execution time: 0.0031828880310059