INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ka vdekur 43 vite më parë, por pasuria e yllit botëror vazhdon të shtohet me shifra marramendëse

Ka vdekur 43 vite më parë, por pasuria e yllit botëror vazhdon të shtohet me shifra marramendëse

Publikuar më: 17:32 14-09-2020

Elvis Presley ishte një nga këngëtarët më të famshëm në planet gjatë periudhëssë "lulëzimit" të artit të tij.

Edhe pse performoi vetëm në SHBA dhe Kanada, ai arriti që gjatë karrierës së tij të fitonte miliona dollarë.

Por edhe pas 47 viteve nga vdekja e tij, pasuria e elvis Presley vazhdon të rritet me shifra marramendëse.

Sipas revistës prestigjoze Forbes, Elvis Presley është një nga të famshmit e vdekur më të paguar, çdo vit.

Çdo vit, Forbes lëshon një listë të fituesve më të mëdhenj, dhe kjo përfshin shkrimtarë, karikaturistë, muzikantë e persona të tjerë.

Për shumë vite, Elvis ka kryesuar listën, megjithëse tani një tjetër njeri i famshëm ka zënë vendin e parë për pothuajse çdo vit që nga vdekja e tyre.

Ai njeri është Michael Jackson, i cili është një nga personazhet e famshëm të vdekur me fitimin më të lartë ndonjëherë, në krye të listës çdo vit në vendin e parë që nga vdekja e tij në 2009.

Sidoqoftë, Elvis ende vjen në tre vendet më të mira të kohës, dhe në vitin 2019 ai fitoi një shumë jashtëzakonisht të lartë.

Në 2019 Elvis fitoi 39 milion dollarë, por është shumë pak në krahasim me 60 milionë dollarë që fitoi Michael Jackson, i cili në vitin 2018 fitoi rreth 400 milionë dollarë.

2015ElvisPresley_Press_070115-696x464.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0096430778503418