INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ju kujtohet Roberta te 'Rebelde'? Ajo pëlqen dhe ndjek në Instagram vetëm këtë këngëtare shqiptare [FOTO]

Ju kujtohet Roberta te 'Rebelde'? Ajo pëlqen dhe ndjek në Instagram vetëm këtë këngëtare shqiptare [FOTO]

Publikuar më: 21:45 13-09-2018

E kush nuk i mban mend 'Rebelet' një ndër serialet më të famshme në botë, latine dhe jo vetëm. Edhe pse kanë kaluar shumë vite nga koha e lançimit, personazhet si Roberta, Mia, Lupita, Diego, Migel dhe Xhovani mbeten po të njëjtët në memorien e shqiptarëve dhe të gjithë personave që e kanë parë atë serial.

'RBD' nuk ka qenë vetëm një serial shumë i ndjekur, por këtë emer ka patur edhe grupi i famshëm latin që u formua nga ky serial. Këngët e tyre numurojnë miliona shitje në mbarë botën dhe ende kujtohen me nostalgji nga çdokush. Me siguri edhe juve një pjesë të këngëve te tyre i mbani mend shumë mirë.

Prej vitesh ata janë ndarë dhe tashmë sikush po shikon karrierën personale. Por këtë herë ju tregojmë se 'Roberta', vajza më çapkëne e grupit, emri i saj i vërtetë është Dulce Maria ka të preferuar një këngëtare shqiptare. Bëhet fjalë për Dua Lipa-n. Dulce së fundmi edhe ka pëlqyer një foto të këngëtares shqiptare, madje edhe e ndjek në rrjetin social, Instagram./intv.al/

37123357_1086106948210011_4030522328474451968_n.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0021829605102539