INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Ju ka mërzitur barku me dhjam? 2 përbërësit që do t’ju shpëtojnë!

Ju ka mërzitur barku me dhjam? 2 përbërësit që do t’ju shpëtojnë!

Publikuar më: 14:50 21-09-2017
Shumica e njerëzve e kanë problem  shëndetin e tepërt që kanë në bark.
Sipas dietologëve bëhet fjalë për dy përbërës të cilët  ndihmojnë në heqjen e dhjamit, pikërisht në zonën e barkut. Bëhet fjalë për: 2 lugë mjaltë organik dhe 1 lugë çaji pluhur kanelle. Mesa duket janë produkte të cilat mund të gjehen me lehtësi dhe nuk kushtojnë shumë.
 
Por si ta përgatisni ?
Fillimisht duhet të zieni ujin dhe më pas hidheni mbi kanellë. Në fund, pasi të tretet, shtoni mjaltin. Mos harroni se uji nuk duhet të jetë i ngrohtë, pasi shkatërrohen vlerat e tij ushqyese.
 
Që të eleminoni gradualisht shëndetin në pjesën e barkut, pini gjysmën e kësaj pijeje sepse djeg yndyrën para se të  flini, ndërsa gjysmën tjetër në mëngjes.
Provojeni njëherë, pasi ekspertët thonë se rezultatet janë vërtetë të mrekullueshme.
Article Logic
Execution time: 0.0035190582275391