INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Joo! Vajza, ky është rreziku që mund të keni nga xheli i manikyrit

Joo! Vajza, ky është rreziku që mund të keni nga xheli i manikyrit

Publikuar më: 13:51 12-07-2019

Xheli i manikyrit është bërë metoda më e preferuar e thonjve për shumë gra këto vitet e fundit në vend të llakut tradicional. Një nga arsyet është se manikyri i xhelit zgjat 2-3 herë më shumë se një manikyr i rregullt (deri në 4 javë), dhe ata mbajnë shkëlqimin e tyre deri në largim.

Faktikisht, xheli i manikyrit mund të zgjas aq gjatë, ngase thonjtë ekspozohen nën një dritë ultravjollcë (UV) shumë herë gjatë gjithë procesit të manikyrimit dhe që lejon xhelin të thahet më shpejt.Vlen të theksohet se disa kërkime janë bërë për t’iu përgjigjur pyetjes specifike nëse rrezet ultravjollcë nga llambat e thonjve janë mjaft të forta për të paraqitur kërcënim për kancerin e lëkurës.

Një hulumtim i madh që ka arritur në përfundimin se llampat e thonjve janë në të vërtetë të sigurta për përdorim të rregullt, në të vërtetë janë kryer dhe financuar nga konglomeratët në industrinë e thonjve dhe bukurisë.

 

Article Logic
Execution time: 0.0017731189727783