INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Jeni në punë dhe nuk keni kohë të hani bukë? Ja zgjidhja për ju

Jeni në punë dhe nuk keni kohë të hani bukë? Ja zgjidhja për ju

Publikuar më: 16:41 25-01-2019

Fruta të thata: Merrni një grusht arra dhe përziejini ato me disa fruta të thata dhe një sasi e vogël çokollate të zezë. Mbajini ato në një enë në çantën tuaj për të shoqëruar çajin në mëngjes.

Djathë dhe krakers: Një mundësi e mirë është dhe kjo: Djathi ju jep një burim të madh të kalciumit, ndërsa biskotat me kripë përmbajnë një gamë të gjerë të vitaminave dhe mineraleve, duke përfshirë magnezin, hekurin, zinkun dhe vitaminat B.

Prisni një grumbull me karota të papërpunuara, selino dhe kastravecdhe vendosini ato në një tas me pak vaj kripë dhe piper. Janë një burim i madh proteinash dhe do t‘iu ndihmojë të jeni të ngopur deri në vaktin tuaj të ardhshëm.

Përzieni në një filxhan hurma të copëtuara me gjysmë filxhani kos dhe pastaj shtoni një filxhan tërshërë dhe një lugë gjelle pluhur kakao.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0077569484710693
    array(1) { ["section"]=> string(68) "jeni-ne-pune-dhe-nuk-keni-kohe-te-hani-buke-ja-zgjidhja-per-ju-85360" }