INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Jeni kuriozë të dini sa FAMË i dha Sanremo, Alketa Vejsiut? Ja ç'ndodhi me INSTAGRAM-in e moderatores PARA dhe PAS festivalit gjigand [FOTO]

Jeni kuriozë të dini sa FAMË i dha Sanremo, Alketa Vejsiut? Ja ç'ndodhi me INSTAGRAM-in e moderatores PARA dhe PAS festivalit gjigand [FOTO]

Publikuar më: 18:34 10-02-2020

Moderatorja e njohur, Alketa Vejsiu, ka qenë së fundmi në qendër të vëmendjes së mediave shqiptare dhe jo vetëm, për shkak të pjesëmarrjes së saj në festivalin e njohur italian, “Sanremo”.

Jo vetëm shqiptarët, por edhe mediat italiane shkruan shumë për shqiptaren të cilën e cilësuan si një “uragan” dhe që ishte prezantuesja që e “pushtoi” skenën magjike.

DOLCCE-780x439.jpg

Por e dini sa 'followers' kishte Alketa para se të prezantonte në Sanremo? inlife.al ka siguruar një 'screenshot' para se festivali të fillonte dhe kështu shohim sa ndryshoi numri i ndjekësve të Vejsiut në Instagram.

Moderatorja ka patur 862 mijë ndjekës në Instagram para prezantimit, po më PAS?

Tani Alketa ka 902 mijë 'followers', pra mbi 40 mijë ndjekës kanë filluar të ndjekin në rrjetin social, Instagram, moderatoren, sipas inlife.al. Vlen të thuhet se janë ndjekës nga e gjithë bota, por më shumë ata italianë. Përsa i përket famës që i dha "Sanremo 2020" vlen të thuhet se janë shumë e më shumë, pasi vlen të përmendim #Alketa ishte #Trending në Twitter dhe të shumta ishin komentet pozitive ndaj moderatores.

40cc154b-db8f-4287-8c89-d8408060ab4e.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0084478855133057
array(1) { ["section"]=> string(143) "jeni-kurioze-te-dini-sa-fame-i-dha-sanremo-alketa-vejsiut-ja-c-ndodhi-me-instagram-in-e-moderatores-para-dhe-pas-festivalit-gjigand-foto-104136" }