INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Jeni gati të mësoni të vërtetën pse ende mendoni për ish-in tuaj? Nxitoni!

Jeni gati të mësoni të vërtetën pse ende mendoni për ish-in tuaj? Nxitoni!

Publikuar më: 12:40 28-02-2018
Marrja e një pushimi pas një ndarjeje është e vështirë.
Ndoshta doni të kontaktoni ish-in tuaj edhe një herë, ose ndoshta doni vetëm të shihni se si duket jeta e tyre tani. Ja se si qëndron e vërteta, pse ende mendoni për të. Këtu, sipas intv.al  keni përgjigjet që ndoshta ju mundojnë:
1. Ju dëshironi të lidheni sërish
A mbaroi lidhja juaj, apo ka ende mundësi për më shumë? Ndoshta përfundoi me kushte të vështira, dhe ju doni të shihni nëse ka një shans për të rigjallëruar flakën. Epo, nuk ka asgjë më të keqe sesa të përpiqesh të kapësh dhe të gjesh ish-in  tuaj tashmë të martuar me një familje.  Ndoshta ju nuk mund të lëvizni, pa marrë parasysh se sa e vështirë mund të jetë. Ndonjëherë, duke pasur përsëri kontakt me personin, është e vetmja mënyrë për të zgjidhur këtë ndjenjë. Nuk ka asnjë dëm në përpjekjen për të parë nëse ka një derë të hapur. Ndoshta ju vetëm doni të rindezni miqësinë. Ju jo gjithmonë duhet të ndiqni romancën me një ish. 
2. Kur marrëdhënia ka përfunduar për arsye koti
Ndoshta ju ishit të dy kokëfortë  dhe historia juaj  e dashurisë përfundoi për shkak të një argument pa kuptim. Nëse ish-i juaj i ka prerë të gjitha komunikimet me ju, ju ende keni mundësi për t’u bashkuar së bashku.
3. Dëshironi të merrni informacionet kryesore
Ndonjëherë mund ta keni të  vështirë për të gjetur informacione për të. Nëse kjo është një situatë që mund ta zgjidhni vetëm, atëherë ju duhet t'i gjeni ato. Sipas intv.al ndoshta ka kaluar më shumë kohë dhe ish-i mund të ketë ndryshuar vendin e banimit, ose numrat e kontaktit. Nëse ende mendoni për të duhet të nxitoni të gjeni një mundësi për të nisur komunimikin. 
Burimi: MSN
Përshtati: Anisa Bega
 
Article Logic
Execution time: 0.0029110908508301