INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
''Je Shqiptare, jo Kosovare'', Tayna ‘i mbyll gojën’ ndjekësve me këtë mesazh[FOTO]

''Je Shqiptare, jo Kosovare'', Tayna ‘i mbyll gojën’ ndjekësve me këtë mesazh[FOTO]

Publikuar më: 15:56 14-08-2019

Tayna dhe Dafina Zeqiri shkaktuan bujë të madhe në tregun muzikor me bashkëpunimin e tyre të fundit.

Dyshja e artistëve gjithashtu morën goxha mirënjohje edhe nga përtej kufijve, me Rita Orën, e cila përgëzoi artistët për guximin dhe prezantimin e mrekullueshëm që I bëjnë të gjitha femrave kosovare.

Mirëpo termi “kosovar” duekt se hasur në rezistencën e fansave, të cialt preferojnë që vajzat të përdorin më së shumti “shqiptare”. (lexo këtu)

Pas këtyre komenteve, Tayna ka reaguar duke postuar në Instastory një foto ku tregon se audienca e saj më e madhe është nga Shqipëria e përkatësisht nga Tirana.

Me këtë veprim reperja i mbylli gojën të gjithë kritikuesve e madje edhe atyre që shpreheshin se ajo nuk ka shumë fansa shqiptarë.

-640-0-5d54041aef42c.jpg

-640-0-5d540505901a6.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.007544994354248
    array(1) { ["section"]=> string(81) "je-shqiptare-jo-kosovare-tayna-i-mbyll-gojen-ndjekesve-me-kete-mesazh-foto-100547" }